На Каннському кінофестивалі відбувся запуск нового електрокатера ICON. Новий човен, створений компанією BMW у співпраці з компанією TYDE, яка займається будівництвом човнів, покликаний вивести екологічну морську мобільність на новий рівень.
Маючи 43 фути 2 дюйми та ширину 14 футів 10 дюймів, ICON, безумовно, є значною платформою, але вона використовує крила на підводних крилах, щоб підняти корпус і допомогти зменшити потребу в енергії.

У цьому випадку ця енергія постачається від шести акумуляторів ємністю 42 кВт/год від BMW i3. У поєднанні з парою електродвигунів потужністю 100 кВт, це повинно забезпечити заявлений запас ходу понад 50 морських миль при 24 вузлах і максимальній швидкості 30 вузлів.

Електричний човен BMW: житловий простір

Як і слід було очікувати, Tyde заявляє про «безшумну роботу без вібрацій, поштовхів і ударів хвилями», але те, що справді вражає новий катер BMW, так це його внутрішній дизайн.

Корпус плавзасобу складається з плоского корпусу з призмоподібною формою палуби і простором на всю ширину до корми. Все це загорнуто в піднесену надбудову «орігамі», виготовлену зі скла, що забезпечує надзвичайний круговий огляд і легкий простір для стояння.

Хоча конфіденційність не здається сильною стороною, стиль, безперечно, є. На додаток до призматичних вікон і поверхонь даху, корпус, який підтримує скляні стіни, використовує двоколірну бірюзову колірну схему, натхненну кольорами моря.

Кермове місце в стилі BMW

Рульова станція виглядає однаково добре продуманою. Розташований у центрі приладової панелі з розташуванням у сучасному стилі BMW, усі функції об’єднані в одному 32-дюймовому сенсорному дисплеї.

Знову ж таки, цей цифровий інтерфейс має вигляд і відчуття операційної системи BMW iDrive. І на додаток до основних функцій, таких як інформація про дальність і звіти про погоду, освітлення та температуру навколишнього середовища також можна регулювати за допомогою голосового керування.

ICON party зона

Розроблений як «місце для спілкування», ICON має майстерно спроектовані меблі, сформовані з металевих листів із зернистою поверхнею, які допомагають відбивати сонячне світло на підлозі, «як хвилі на морі».

Сидіння, що обертаються на 360°, можна легко організувати для товариських зустрічей, а інформаційно-розважальна система планшета дає змогу впорядковувати свої мелодії з будь-якого місця на човні. Ця музика доставляється через систему Dolby Atmos, і, очевидно, голлівудський композитор Ганс Циммер є автором ексклюзивного звукового супроводу ICON.

За словами його конструкторів, робота нового електричного човна ICON, натхненного BMW, тепер полягає в тому, щоб «надихнути мобільність без CO2 у морі — без забруднення навколишнього середовища, без шуму, але з максимальним комфортом».

Цілком ймовірно, що у його стилі і розташування на палубі будуть зміни. Але новий електричний човен ICON, як платформа для човнів із нульовими викидами, яка має довіру до автомобілів преміум-класу, буде дуже важко ігнорувати.